Podpořte nás

Skautské oddíly mají na svou činnost často velmi malý rozpočet. Kvůli růstu členské základny navíc bojují s nedostatkem dospělých vedoucích, dobrovolníků a kapacitou kluboven. Řada z nich je již desítky let “dočasným řešením” a i přes usilovnou údržbu chátrají, jiné mají nedostatečnou kapacitu. Situace našeho oddílu není jiná. Prosíme vás proto o vaši podporu. I malá pomoc nám pomůže dále dělat naše okolí lepším, přinášet radost a dobrodružství holkámz naší obce a ještě k tomu je připravit na dospělý život. Děkujeme!

Vaše podpora = naše dobré skutky

Naše dobrodružství, dobré srdce a dovednosti si nenecháváme sami pro sebe. Společně (v rámci družin, oddílu i jako celé středisko) konáme dobro při různých příležitostech jako je třeba:

Převzetí betlémského světla od plzeňských skautů

Rozdávání Betlémského světla
Skauti a skautky rozváží světlo míru a klidu po celé Evropě. Naše středisko na tom není jinak: přebíráme Betlémské světlo přímo z vlaku a poté jej rozdáváme na náměstí a roznášíme do místních institucí a ústavů.

Rozdávání menších dárečků, co vyrobili naše děti na schůzkách, a hlavně betlémského světla v domově důchodců.

Jak nás můžete podpořit?

Šiřte dobré jméno skautingu

Pokud jste hrdí skautští rodiče, máte rádi naše aktivity nebo jste sami ve skautu někdy byli, budeme rádi, když o nás budete v pozitivním světle mluvit častěji. Třeba tím pomůžete vaším známým-rodičům, kteří pro své dítě hledají smysluplné a rozmanité trávení volného času.

Foto: Jaroslav Šafer – Volt

Pomozte nám stavět

Každý rok si na úplně prázdné louce stavíme svůj skautský tábor pomocí našich a vašich sil. A proto vás prosíme, aby jste si jeden víkend na konci školního roku na nás udělali čas a pomohli nám postavit pár podsadových stanů. Každé pomoci si moc vážíme!

Stavění tábora s rodiči